Lider pokonany!

• autor: gibo123, 2011-04-23 22:13

(fot. Marcin Radzimowski)

KS Jarocin - Azalia Wola Zarczycka 5:4

Widok załamanego i bezradnego lidera bezcenny

Skład na mecz z liderem:

Siembida Mariusz, Drąg Dariusz, Nalepa Paweł, Dawid Smutek, Golec Krzysztof(65. Kutyła Rafał), Węgliński Mikołaj, Szczębara Michał, Małek Paweł (55. Paweł Kutyła), Kowal Marcin(15. Dziechciarz Tadeusz), Jeż Dariusz, Piskorowski Damian (70. Adrian Kiełb)

Bramki dla Jarocina zdobyli: Damian Piskorowski 2,Darek Jeż, Kutyła Paweł, Szczębara Michał (k)

W Wielką Sobotę piłkarzom z Jarocina przyszło zmierzyć się na własnym stadionie z drużyną  z Woli Zarczyckiej. Piłkarze Azali po 18 kolejkach byli liderami rozgrywek, jednak widać było wyraźnie po wcześniejszych wynikach Woli iż w obecnej rundzie jej piłkarze już nie prezentują się tak okazale jak  na jesieni. Z drugiej jednak strony piłkarze Jarocina w tym roku nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu i na tle Azali wyglądali fatalnie. Lecz nie od dziś wiadomo że statystyki nie grają o czym przekonał się lider przegrywając 5:4. Wynik spotkania niewątpliwie okazały lecz nie ma się wcale co dziwić ponieważ oczywistą przyczyną tylu bramek był brak podstawowych obrońców zarówno z jednej jak i drugiej strony. W drużynie gości zabrakło lidera obrony który pauzował za czerwoną kartkę. Natomiast u nas zabrakło Łukasza Tęczy oraz Grzegorza Trybały czyli dwóch z wyjściowej jedenastki.

Po trzech porażkach z rzędu Jarocin  z pewnością nie był faworytem w tym spotkaniu. Mimo iż grał na własnym stadionie na którym potrafi wygrywać  to chyba nikt nie przypuszczał że lider wyjedzie z niego bez ani jednego punktu. Początek spotkania był dość wyrównany, Jarocin spisywał się bardzo dobrze i mógł jako pierwszy wyjść na prowadzenie jednak  w sytuacji sam na sam z bramkarzem nasz trener zachował się fatalnie nie trafiając nawet w bramkę. Po tej akcji widać już było iż obrona gości spisuje się źle pozwalając na takie akcje, niewątpliwie była to dla nas szansa na dobry wynik. Niestety  po drugiej stronie boiska obrona spisywała się równie fatalnie. Pierwsza groźna akcja Woli i mamy jeden zero, znowu to samo tracimy głupią bramkę i musimy odrabiać straty. Myślę że goście nie spodziewali się tak błyskawicznej odpowiedzi z naszej strony. Rzut różny, świetnie zamyka akcje Ryba który precyzyjnym strzałem z głowy pokonuje bramkarza Woli. Nasza radość nie trwa długo gdyż limit błędów naszej obrony nie został jeszcze wykorzystany i  po raz drugi Azalia wychodzi na prowadzenie. Na ten cios Jarocin odpowiada trafieniem Jeża który obsłużony bardzo dobrym podanie tym razem w sytuacji sam na sam zachowuje zimną krew i strzela swojego pierwszego gola w tej rundzie. Goście nie zamierzali jednak odpuścić  gdyż wiedzieli że dzięki wygranej z Jarocinem odskoczą Rudnikowi na pięć punktów w tabeli. I tak po rzucie z autu nie lada kiksem popisał się nasz obrońca Goro który przepuszczając piłkę sprawia niebywały prezent napastnikowi Woli i mamy już 2:3. Darek nie załamuje się jednak  swoim błędem lecz dogrywa świetną piłkę do Damiana który po raz drugi zdobywa bramkę głową. Uważam że Rybie należą się wielkie podziękowania za to że iż pomimo bólu kolana który nieustannie mu dokucza wychodzi na boisko i pomaga drużynie ryzykując swoje zdrowie. Do przerwy już nic się nie zmieniło, myślę że lider nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

Do drugiej połowy  przystępowaliśmy z lekką przewagą psychologiczną ponieważ to do nas należało ostatnie słowo pierwszych 45 minutach. W drugiej części spotkania Jarocin pierwszy strzela bramkę, po raz kolejny z dobrej strony pokazuje się nasz trener który dogrywa piłkę w pole karne do Didy a ten ze stoickim spokojem zapewnia nam prowadzenie. Nasza czwarta bramka podziałała na gości jak płachta na byka  i wściekle ruszyli do ataku. Jednak skutecznie zatrzymywał ich Bazyl który w tym spotkaniu popisał się nie lada  kunsztem bramkarskim. Niestety Azalia zdołała wyrównać gdyż w jednej z akcji sędzia dopatrzył się rzutu karnego, należy przyznać dość kontrowersyjnego bo wielu innych sędziów uznało by to za walkę ramię w ramię. Po bramce ataki Woli nie zmalały jednak piłkarze gości nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Natomiast po zejściu Ryby nasze poczynania w ataku znacznie zmalały choć nie zanikły całkiem. Gdy wydawało się że już wynik nie ulegnie zmianie w polu karnym zostaje sfaulowany napastnik Jarocina Adrian Kiełb, który zmienił wcześniej wspomnianego Damiana. Ten karny  równie niejasny do końca jak w przypadku poprzedniej jedenastki tak więc obydwie strony nie powinny czuć się pokrzywdzone. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się oczywiście Michał Szcębara, presja jaka na nim ciążyła była ogromna, jednak Chudy zachował się jak profesjonalista i zapewnił nam cenne trzy punkty.

Pierwsze punkty w rundzie niewątpliwie cieszą i pozwolą nam nabrać pewności siebie. Jednak jest wiele elementów gry które musimy poprawić mam tu na myśli przede wszystkim obronę. Dużym problemem może okazać się dla nas niedyspozycja Damiana jeżeli jego ból kolana nie ustąpi to Jarocin będzie miał niemały   problem, gdyż zastąpienie Ryby może okazać się bardzo trudne. Przed nami wyjazd do Harasiuk, przeciwnik bardzo trudny miejmy nadzieję iż powtórzy się frekwencja wśród zawodników z sobotniego spotkania.

autor: forum123456 2011-04-24 09:16:24

Profil forum123456 w Futbolowo Brawo Jarocin oby tak dalej.Jeszcze wygramy za tydzien:)

autor: darekgoro 2011-04-24 10:17:04

Profil darekgoro w Futbolowo pierwsza wygrana w tej rundzie i to z liderem, oby teraz poszlo juz z gorki, Gibo nie zapomnij o mojej asyscie hehe pozdr! i Wesolych Świat wszystkim