Aktualności

Łęg Stany - Jarocin 2:1

• autor: gibo123, 2009-08-25 07:32
Opis meczu ze Stanami

Czwarte spotkanie naszej amatorskiej ligi odbyło się na boisku drużyny ze Stanów. Gospodarze w trzech poprzednich meczach ugrali trzy punkty wygrywając jeden mecz.Jednak Łęg Stany to bardzo mocna drużyna oparta na swoich dobrze wypróbowanych piłkarzach oraz wzmocniona nowym trenerem, który jak można było się spodziewać pojawił się na boisku. Spotkanie odbyło się na dobrze przygotowanym boisku, o którym Jarocin może tylko pomarzyć. Pierwsze minuty spotkania nie były obiecujące gdyż po dobrze rozegranym rzucie wolnym przez drużynę gospodarzy straciliśmy bramkę. Nasza drużyna nie mogła złapać swojego rytmu gry gdyż nie była przyzwyczajona do aptekarskiego sędziowania jakim popisał się główny arbiter a dzięki świetnej grze aktorskiej niektórych zawodników drużyna gości miała co chwile rzuty wolne a nawet dwa rzuty karne których nie byli wstanie wykorzystać. Przy drugim karnym świetną obroną popisał się nasz bramkarz Mariusz Siembida, który bardzo dobrze wyczuł intencje strzelca i uratował nas przed utrata drugiej bramki. Kolejne akcje podbramkowe nie przynosiły żadnych rezultatów i na przerwę schodziliśmy z jedną bramką straty do gości. Początek drugiej połowy znowu nie był dla nas udany gdyż po błędzie obrony straciliśmy druga bramkę. Ciągłe gwizdanie przez arbitra fauli dla gospodarzy doprowadziło do tego, że gra stała się coraz brutalniejsza. Jarocin bardzo chciał ugrać w Stanach chociaż jeden punkt i miał nawet na to szanse lecz karnego nie wykorzystał Tadeusz Dziechciarz. Czas płynął a kolejne akcje zarówno gospodarzy jak i gości nie przynosiły żadnych rezultatów. Dopiero około dziesięć minut przed końcem spotkania ładną akcją popisał się Damian Piskorowski który zagrał piłkę do Mateusza Kani a ten tylko dopełnił formalności, jednak na nic więcej w tym spotkaniu nie było nas stać i schodziliśmy z boiska przy wyniku 2:1 dla gospodarzy. Pomimo widocznego sędziowania dla gospodarzy przez sędziego nie mam do niego pretensji gdyż nie wiadomo tego od dziś, że sędzia zazwyczaj pomaga gospodarzą tak było i będzie i nie zmieni tego żadne narzekanie.

Tydzień temu po meczu z Harasiukami było bardzo głośno o tym ze sędzia pomógł nam wygrać mecz. Zawodnicy i kibice z Harasiuk pisali obraźliwe teksty pod adresem sędziego jak również drużyny z Jarocina. Twierdzili, że są od nas lepsi a okazało się że jadą na tym samym wózku co my gdyż też przegrali ze Staromieszczanką 0:2 a skoro tak nam pomagają sędziowie dlaczego pomimo tego ze mecz odbywał się u nas również przegraliśmy 0:2. Zamiast narzekać drużyna z Harasiuk powinna zacząć walczyć o punkty, bo obecnie w A klasie nie ma słabych drużyn z którymi można spokojnie wygrać, a granie w B klasie nie należy do żadnej przyjemności.