Jarocin - Harasiuki 3:3 (1:3)

• autor: mefius007, 2009-08-17 14:40
1. Siembida Mariusz
2. Nalepa Paweł
3. Smutek Dawid
4. Bieńko Łukasz  kontuzja 34" Małek Paweł
5. Węgliński Mikołaj
6. Karczmarzyk Kamil  zmiana 46" Szczębara Adam
7. Szczębara Marcin   kontuzja 78" Kłyza Jan
8. Dziechciarz Tadeusz  zmiana 58" Siek Paweł
9. Kania Mateusz   (1 asysta)
10. Wojtyło Paweł
11. Piskorowski Damian

Relacja z meczu KS Jarocin - Ceramika Harasiuki, w którym padł remis 3-3

W trzeciej kolejce w naszej A klasowej lidze podejmowaliśmy drużynę Ceramiki Harasiuki. Rywal niewątpliwie bardzo groźny gdyż w sezonie 2008/2009 zajął w lidze trzecie miejsce natomiast Jarocin miejsce jedenaste i o byt w A klasie musiał walczyć w barażach. Ponadto nigdy nie byliśmy wstanie nawiązać równej walki z drużyną z Harasiuk i mecze z nimi najczęściej nie przynosiły nam zdobyczy punktowych, choć jednocześnie Ceramika jest nam bardzo dobrze znana gdyż mieliśmy zaszczyt walczyć z nimi jeszcze w B klasie. Tak, więc zapowiadał się bardzo fascynujący mecz gdyż zarówno Jarocin, który po ostatnim zwycięstwie nabrał pewności siebie i pokazał, że może śmiało walczyć z najlepszymi drużynami w A klasie o punkty jak również Ceramika, która chciała odnieść w końcu swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie nie miały zamiaru odpuścić ani na trochę.

Mecz rozpoczął się równo o godzinie 1700 w bardzo dużym upale, który bardzo doskwierał zarówno gościom jak i gospodarzą. Wiedząc jak groźnym przeciwnikiem jest Ceramika bardzo dokładnie skupiliśmy się na obronie w której wystąpili Ci sami zawodnicy co w meczu z Przędzelem. Nie chcieliśmy stracić bramki na samym początku meczu, co bardzo często zdarzało nam się w poprzednim sezonie, więc obrona przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana. Oczywiście nie mieliśmy zamiaru ciągle się bronić zwłaszcza, że klub z Jarocina dysponuje świetnymi napastnikami. Już po około piętnastu minutach gry bramkę

dla Jarocina zdobył niezawodny Paweł Wojtyło który popisał się świetnym uderzeniem

z około szesnastu metrów zmuszając bramkarza do kapitulacji. Ta bramka bardzo podniosła zawodników na duchu i pokazała, że śmiało możemy w tym meczu odnieść sukces. Jednak o miaro bohatera w tym spotkaniu niespodziewanie chciał powalczyć sędzia liniowy, który pokazał spalonego, podczas gdy Damian Piskorowski prawidłowo zdobył bramkę. Po tym wydarzeniu zawodnicy byli bardzo sfrustrowani i jeden z obrońców popełnił błąd, który wykorzystał zawodnik z numerem piętnastym i umieścił precyzyjnie piłkę w siatce. Po tym golu zaczęły się nerwy i po niedługim czasie w kuriozalnych okolicznościach straciliśmy druga bramkę, którą strzelił bramkarz gości. Niestety nie długo trzeba było czekać na kolejną

bramkę gości którą zdobył kapitan Ceramiki wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Na przerwę schodziliśmy z boiska przy wyniku  3:1 dla gości i  chyba mało osób wierzyło że możemy  coś jeszcze w tym meczu zmienić na lepsze. Jednak osobą, która tak naprawdę wierzyła w nasze zwycięstwo był trener Wojciech Niemiec, który podczas przerwy nie szczędził tym zawodnikom którzy zawalili ostrych słów które tak naprawdę później wyszły im na dobre. Na drugą połowę zawodnicy wyszli bardzo mocno zmotywowani chcieli za wszelką cenę ugrać w tym meczu chociaż jeden punkt a jak wiadomo póki piłka jest w grze wszystko jest możliwe. Niestety pierwsze dziesięć minut pomimo bardzo usilnych starań nie przyniosły zmiany wyniku a kontry gości stawały się coraz bardziej groźniejsze trzeba było działać, więc trener wpuścił kilku świeżych zawodników, którzy mieli wspomóc grę. Wiara w dobry wynik w tym spotkaniu doprowadziła do tego że wykorzystując błąd bramkarza Mateusz Kania strzelił dla nas drugiego gola. Jednak to nie on miał zostać najlepszym zawodnikiem meczu swój dzień miał Paweł Wojtyło, który w piękny sposób strzelił bramkę dającą nam jeden punkt w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 3:3 było to spotkanie bardzo emocjonujące w którym do końca zarówno Ceramika Harasiuki jak i Jarocin walczyły o trzy punkty. Jednak nie obeszło się bez bardzo przykrych incydentów gdyż kibicom którzy przybyli na ten mecz z Harasiuk nie spodobało się sędziowanie i kierowali pod adresem arbitra obelgi a po meczu jeden z nich chciał osobiście prosto w twarz podzielić się z nim swoimi wątpliwościami jednak nie dopuścili do tego zawodnicy Ceramiki.

Uważam że zawodnikom gości należy się wielki szacunek za walkę jaką podjęli od początku do końca spotkania. W meczu tym było bardzo dużo emocji które doprowadzały do spięć pomiędzy zawodnikami obu drużyn jednak mam nadzieje że są one zrozumiałe dla obu drużyn i nie będą miały wpływu na relacje pomiędzy naszymi klubami. Muszę również pochwalić wszystkich zawodników z Jarocina gdyż zostawili bardzo dużo zdrowia na boisku. W meczu tym udowodniliśmy, że niemożliwe jest możliwe szkoda tylko że nie dokonaliśmy cudu i nie udało nam się strzelić czwartej bramki. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze remis z Ceramiką jest bardzo dobrym osiągnięciem. Niestety jak to w piłce nożnej  bywa nie wszyscy w tym meczu dostali szanse na występ w tym Damian Szczębara który odznacza się bardzo dużą szybkością i zwinnością mam nadzieje że trener da mu szanse jak również innym którzy nie grali w pucharowym meczu który odbędzie się w środę.

Po tych trzech kolejkach widać że ten sezon będzie bardzo trudny gdyż obecnie poziom w A klasie jest bardzo wysoki i w żadnym meczu nie będzie taryfy ulgowej. Jednak mam nadzieje ze Jarocin pokaże tak naprawdę na co go stać i nie będzie tylko zapleczem A klasy

Autor: Mikołaj Węgliński

autor: gibo123 2009-08-17 22:13:13

Profil gibo123 w Futbolowo Poczytajcie sobie o tym meczu na stronie Ceramiki Harasiuki padają tam dość mocne słowa.