LZS Jarocin - Staromieszczanka Stare Miasto 4:1

• autor: gibo123, 2012-04-16 00:09

NIE DLA NAS JEST PORAŻKI SMAK NIE DLA NAS

FORMA ZŁA!

Czas płynie nieubłaganie i już 15 kolejka ligowa stała się historią a jak wiadomo historia lubi się powtarzać tak, więc znów jestem w tym samym miejscu jakże szczęśliwy po drugiej wygranej i pragnę tym szczęściem podzielić się ze wszystkimi czytelnikami.

Pierwszy mecz przed własną publicznością za nami, drużyna Staromieszczanki nic nie wskórała i w żaden sposób nie zrekompensowała sobie dalekiej podróży. Mam nadzieję, że po ostatniej wygranej Jarocina goście nie byli już tak pewni siebie i czuli respekt a jeżeli nie to dostali solidną lekcję pokory. Atmosfera po Przędzelu świetna, zawodnicy z pewnością bardziej pewni siebie coraz bardziej wierzący w swoje możliwości, cel trenera prosty trzy punkty żadna inna opcja nie wchodzi w grę. A i jeszcze muszę o czymś wspomnieć pierwszy raz w Jarocinie spotkałem się z sytuacją, w której na mecz przyjeżdża tylu zawodników, że brakuje miejsca na sprawozdaniu a przecież jeszcze trzech brakowało niebywałe, co  dzieje się w tym klubie oby tak dalej. Ale przejdźmy już do meczu, bo to przecież najważniejsze. Zaczynają goście i to Oni jako pierwsi przejmują inicjatywę ale mimo tego to Jarocin lepiej wchodzi w mecz, ponieważ pierwszy strzela gola. Rzut wolny najlepsza lewa noga na Podkarpaciu, czyli Marek i mamy jeden do zera. Początek jak w Przędzelu  wyraźna konsternacja w drużynie gości choć o wiele większy szacunek do siebie. Dziwna sprawa bo Stare Miasto dalej atakuje a to my strzelamy drugą bramkę tym razem ręka w polu karnym, sędzia bez wahania używa gwizdka a jedenastkę na gola zamienia Arek. Niestety dwie bramki nie dołują gości i ciągle próbują zmniejszyć przewagę, najgroźniejsze sytuacje miały miejsce ze stałych fragmentów gry ponieważ zawodnik który je wykonywał miał niesamowite uderzenie które rzadko spotykane jest nawet w wyższych ligach. Te uderzenie właśnie wsadziło nam bramkę w ostatniej minucie pierwszej połowy. Rzut rożny krótko rozegrany piłkę otrzymuje trener Starego Miasta bo to właśnie o niego chodzi bramkarz bez szans. W drużynie gospodarzy lekki niepokój w trenerze jak się później okazało wściekłość która została uwolniona gdy tylko cała drużyna pojawiła się w szatni. Ale jaka to była wściekłość, to była złość która mobilizowała a nie zniechęcała uważam że te dziesięć minut w szatni przysporzyło trenerowi wiele szacunku wśród zawodników.
Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy goście na fali, kolejny dobrze wykonany rzut wolny i tylko cud ratuje nas przed utratą bramki. Lecz Jarocin coraz śmielej zaczyna dochodzić do głosu, swoją szybkość pokazuje Rybski który mija obrońcę jednak ten jeszcze go fauluje pozbawiając szansy wyjścia sam na sam z bramkarzem, czerwona kartka, gramy z przewagą. W tym meczu ciężko było zniechęcić gości do gry ponieważ pomimo osłabienia o mały  włos a Jarocin stracił by drugą bramkę jednak strzał z trzech metrów ofiarnie blokuje Arek i wynik nie ulega zmianie.  W końcu Jarocin przejmuje inicjatywę i w jednej z akcji Tomek wychodzi sam na sam z bramkarze dobrze go mija jednak strzał na bramkę blokuje w ostatniej chwili obrońca mamy dobitkę ręka w polu karnym i po raz drugi sędzia wskazuje na jedenasty metr. Do piłki podchodzi poprzedni strzelec czyli Arek niestety uderza w ten sam róg co wcześniej i bramkarz odbija piłkę na całe szczęście drugi raz Pikor już się nie myli. Niestety to był ostatni strzał Arka w tym meczu ponieważ podczas dobijania jeden z zawodników Staromieszczanki celowo kopie go w nogę, sędzia jednak odwrócony nie widzi całej sytuacji po której goście powinni grać już w dziewięciu. Niekorzystny wynik pokazał prawdziwe oblicze niektórych zawodników Starego Miasta, frustracja i niemoc wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem  i niedługo później z powodu kontuzji schodzi Adam który zostaje potraktowany bardzo brutalnie. Ostatnie jego dogranie dochodzi do Ryby który próbuje solowej akcji  i strzela sprzed szesnastki czym ustala wynik spotkania.

Drugie zwycięstwo cieszy choć okupione było dwiema kontuzjami. Mecz zdecydowanie trudniejszy niż poprzedni pomimo tego iż rozegrany  na własnym stadionie. Stare Miasto grało bardzo dobrze, wygrać z nimi było naprawdę ciężko. Szkoda tylko że przez czyjąś bezmyślność dwóch świetnych zawodników ma problemy ze zdrowiem. Cieszy fakt iż  wielu ludzi jest chętnych do gry  i w przypadku poważniejszej kontuzji Arka i Adama jak również Rafała będzie miał ich kto zastąpić. Wszystkim kontuzjowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia a sobie i reszcie drużyny tego abyśmy już do końca rundy się nie zatrzymywali.

autor: grzybonzo 2012-04-16 07:47:50

Profil grzybonzo w Futbolowo Kurcze panowie zaskoczenie pozytywnie oczywiście :) Brawo, powodzenia dalej

autor: mefius007 2012-04-16 16:01:32

Profil mefius007 w Futbolowo Oby tak dalej:) Propsy!